Palīdzība

KĀ MEKLĒT

Meklēšanu var veikt sekojoši:
1) Meklēt, ievadot laukā Atslēgvārdi vienu vai vairākus atslēgvārdus, kas pēc iespējas precīzāk raksturo Jūsu meklēto resursu. Juridica meklētājs atgriezīs tikai tās lapas, kurās būs visi šie vārdi jebkurā ieraksta vietā.

  • Nav iespējams apvienot vārdus frāzēs.
  • Meklēšanas izteiksmi var ievadīt gan ar lielajiem, gan mazajiem sākumburtiem. Burtu reģistram nav nozīmes, meklējot "LATVIJA" vai "latvija", rezultāts būs vienāds.
  • Meklētājs pieļauj meklēšanu tikai pēc precīzas vārda formas, nevar lietot aizstājējzīmes. Rezultāti tiks atrādīti tieši tādā formā, kādā ievadīta meklēšanas izteiksme. Piemēram, meklējot konvencij* vai tamlīdzīgi netiks atrastas lapas ar vārdu konvencija.

Lai veiktu jaunu meklēšanu, ar pogu Notīrīt attīriet visus iepriekšējā meklēšanā aizpildītos laukus.

2) Meklēšana pēc tēmas, veida, valodas ģeogrāfiskā principa dod iespēju atlasīt resursus pēc vairākiem kritērijiem vienlaicīgi. Pie kam, ja kādam no uzdotajiem kritērijiem būs apakškategorijas, tad tiks atrasti arī tie rezultāti, kas piesaistīti kādai no šīm apakškategorijām. Apakškategorijas sakārtotas alfabēta kārtībā, attiecīgi katras tēmas ietvaros atkal ievērots alfabēta princips.

Piemērs:

Tēma: diskriminācija
Reģions: Eiropa
Tiks atrasti visi rezultāti, kuri atbilst tēmai diskriminācija, tai skaitā tie, kuriem reģions būs Latvija (kā Eiropas valsts).

3) Kataloga meklēšana
Gadījumā, ja Jūs konkrēti nevarat noteikt kritērijus meklēšanas sākumā, Jūs varat izmantot "zaru" meklēšanu. Izvēloties konkrētu Tēmu, Dokumenta tipu vai Reģionu lapas kreisajā un labajā malā, tiks parādītas šīs sadaļas apakškategorijas, kā arī tie resursi, kuri tieši piesaistīti pie šīs sadaļas (nevis kādai no apakškategorijām).

Ievērojiet, ka paplašinātajā meklēšanas logā parādās Jūsu meklēšanas kritērijs, kuram jau nepieciešamības gadījumā varat pievienot vēl kādu kritēriju, lai sašaurinātu meklēšanu!

Uzspiežot uz kādu no apakškategorijām, iegūstam šai apakškategorijai piesaistītus resursus.

REZULTĀTU ATRĀDĪŠANA

Rezultāti tiks atrādīti alfabēta secībā pēc resursa nosaukuma.

Kā pirmie alfabēta kārtībā tiks atrādīti resursi, kurus kā sevišķi vērtīgus iesaka kataloga veidotāji.

Pāreja uz attiecīgo interneta saiti iespējama, uzklikšķinot uz resursa nosaukuma.

Izmantojot meklēšanu pēc atslēgvārda, tiks atrādīti visi ieraksti, kuros vai nu resursa nosaukumā vai aprakstā tiks atrasts attiecīgais/vai visi minētie atslēgvārdi. Piemēram, meklējot līgumi sastādīšana, tiks atrasts ieraksts ar virsrakstu Līgumi: paraugi un to sastādīšana.